چاپیون، تولید کننده سررسید، سالنامه و ساخت جعبه های مقوایی، هاردباکس

4 هدف اصلی بروشور چیست

4 هدف اصلی بروشور چیست

بروشور چیست ؟

بروشور چیست؟ یک کتابچه چند صفحه ای یا چند لتی می باشد که در آن اطلاعات مربوط به یک کالا یا خدمات با جزییات کامل درج شده است . و یک روش مختصر برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات یک خدمات و کالا توسط فروشندگان هست تا مردم را با خدمات و محصولات خود آشنا کنند و تشویق مردم برای خرید محصولات یا ارائه خدمات می باشد. بروشور در واقع یک کتابچه چند لتی حاوی  تصاویری از خدمات و کالا  به همراه  متن هایی توضیحی  برای شرح آن می باشد.

در ادامه توضیح مختصری درباره  تفاوت های بروشور و کاتالوگ میپردازیم. با ما همراه باشد.

4 اهداف اصلی بروشور چیست؟

  • اطلاعات: معمولا برای اصلاع رسانی در مورد خدمات و محصولات یک شرکت و ارگان استفاده میشود تا مشتریان را با محصولات و خدمات خود آشنا کنند.
  • تبلیغاتی : هدف دوم آن این است که  محصولات یا خدمات را به طوری تبلیغ مند تا مشتریان را جذب خرید یا انجام خدمات کند.
  • شناسایی:هدف سوم آن  این است که  ایجاد اعتبار و اعتماد در مشتریان  و شناسایی ارگان  به صورت خودکار میباشد.
  • آموزشی: توضیح و آموزش درباره محصولات و خدمات به صورت کاربردی و طوری که مخاطبین  را مجبور به خواندن بروشور کند ، در آخر مخاطبین را جذب کند که علاوه برا دانستن اقدام به خرید کنند یا آن خدمات را صورت عملی انجام دهند

یک بروشور موفق  4 هدف ذکر شده را باهم ادغام می کند در غیر این صورت موفق نخواهد بود شاید یکی از گزینه های ذکر شده برجسته باشد اما استفاده این 4 هدف در بروشور در تبلیغ و فروش و ارئه خدمات بسیار میتواند موثر باشد. تنها چیزی که میماند این است که این چهار هدف  را چگونه و با چه سیاستی  استفاده کنید که در نهایت طراحی شما چشم نواز و همچنین  از 4 هدف پیروی کند و بیش از اندازه شلوغ نشود

تفاوت بروشور و کاتالوگ

تفاوت ها زیادی  بین کاتالوگ و بروشور وجود دارد که در واقع فرقی که بین کاتالوگ با بروشور میتوانیم قائل شویم  از نظر محتوایی می باشد. که کاتالوگ حجم بیشتری و ابعاد بزرگ تری دارد. سه لت سندی است . توضیحات به صورت کلی و خلاصه می باشد و آن تماما درمورد تنها یک محصول و نحوه استفاده ،مزایا و معایب آن و…. درج شده است. در صورتی که یک کاتالوگ میتواند در مورد چند محصول و مزایا و معایب و… صحبت کند

 کاتالوگ یک کتابچه شامل فهرستی از اسامی، عکس و قیمت کالاها است.

چاپ بروشور اختصاصی

قیمت مناسب نسبت به اقلام تبلیغاتی دیگر

در مقایسه با دیگر گزینه های تبلیغاتی، سه لت یک انتخاب کم هزینه و سود آور است. که شما می توانید طراحی و تولید بروشورهای خود را متناسب با بودجه ای که در اختیار دارید انتخاب نمایید. با انتخاب تیراژ و سایز مناسب می توانید قیمت بروشورها رامدیریت کنید. و چه چیزی بهتر از این؟

6 مورد استفاده رایج بروشور چیست؟

 استفاده به عنوان معرف کالا یا خدمات:رایج ترین نوع استفاده در معرفی کردن  کالا می باشد که بارها شده  با باز کردن درب محصولات مختلف  برگه کوچکی داخلش مشاهده کردین که این برگه حاوی اطلاعت کامل مربوط به محصول می باشد مثال در بروشور های مربوط به دارو ها میزان مصرف اثرگذاری و تمامی اطلاعات دیگر درج شده است.یا با خرید تلویزیون محصولات برقی  نحوه نصب آن ها و …. داخل یک بروشور درج شده است.

 استفاده  به عنوان معرفی ارگان و  شرکت : این نوع  سه لت هامعمولا  در سمینار ها و نمایشگاه ها کاربرد دارند و حاوی رزومه و معرف سوابق آن ارگان و شرکت  و موسسه میباشدرویکرد این گونه  سه لت ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند.

 استفاده  به عنوان محتوا آموزشی : این نوع  سه لت هامعمولا  در سمینار ها و نمایشگاه ها کاربرد دارند و حاوی رزومه و معرف سوابق آن ارگان و شرکت  و موسسه میباشدرویکرد این گونه بروشور ها  بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند.

استفاده  به عنوان منو :  بیشتر مناسب  رستوران ها و کافی شاپ ها و مشاغل  مشابه می باشند.و همانند شغل های ذکر شده چنین کاربردی داشت باشند و فرق آن با منو این است که مشتریان  میتوانند آن را با خود ببرند و نکته قابل توجه این است که برای رستوران ها و کافه های  که خدمات بیرون بر دارند مناسب می باشد.

استفاده  به عنوان  راهنمای گردشگری:این سه لت ها را در اماکن گردشگری و شهرهای گردشگرپذیر بسیار دیده‌ایم. معمولا به صورت برگه‌های چند لتی حاوی اطلاعات جامعی درباره‌ی محل مورد بازدید و یا لیست کاملی از اماکن دیدنی شهر هستند و بعضا نقشه‌ی شهر در طرف دیگر آنها چاپ می‌شود. هتل‌ها، شرکت‌ها و موسساتی که در حوزه‌ی گردشگری فعالیت می‌کنند می‌توانند از این نوع بروشورها جهت تبلیغات خود بهره ببرند

 استفاده به عنوان کارت دعوت : از این  سه لت به عنوان دعوت  افراد به نشست ها وکنگره ها،سمینارها و رویدادها خاص می باشد. باید توجه داشت باشین که اطلاعات کامل به این سمینارها یا…. را به طور کامل درج کرد مثل :سخنرانان ،زمان،ادرس کامل و …

کاتالوگ

انواع قطع و مدل بروشورها

متداول ترین نوع  آن دو یا سه لتی هستند ، که از وسط یک یا دو خط تا خورده و به صورت 4 یا 6 صفحه در اختیار مخاطب قرار میگیرد . هر چند که میتوان در سایز های مختلف تعداد خط تا ها را بیشتر یا کمتر نمود. این تا ها می توانند به صورت زیگزاگ و ساده باشند. به این نوع بروشور آکاردئنوی می گویند .

سایز های مختلف بروشور
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.