چاپیون، تولید کننده سررسید، سالنامه و ساخت جعبه های مقوایی، هاردباکس

4 نکته درباره پوستر

4 نکته درباره پوستر

 پوستر و نکاتی درباره آن : نوعی اعلان برای نمایش وقایع مختلف در موضوعات مختلف می باشد .

که برای نمایش اکثرا به صورت عمودی طراحی می شود. جمع هنر تبلیغات و هنر طراحی است.

 که به خوبی قابل مشاهده باشد. برای نمایش باید در مکان هایی نصب شود که قابل مشاهده باشد 

به همین علت در ابعاد های بزرگ طراحی می  شود تا مخاطب با اولین نگاه اطلاعت مهم را ببیند 

هر چند ممکن است به اندازه یک کارت پستال کوچک، و یا به اندازه یک بیلبوردی بزرگ باشد.

همچنین باید از تعداد رنگ محدود (3الی4) و از 2 الی 3 نوع فونت استفاده شود. هرچقدر طراحی ما ساده و مینیمال باشد بهتر است زیرا مخاطب در کوتاه ترین زمان باید هم  شکل و شمایل پوستر را ببیند و هم اطلاعات مربوط آن را بخواند در نتیجه هرچه منیمال تر باشد بهتر و از نظر بصری نیز زیباتر می باشد. 

در ادامه  مختصر توضیحی در مورد المان ها یک طراحی خوب میدهیم. 

پوستر اختصاصی

  در طراحی از چه نوع المان هایی استفاده میکنیم ؟در طراحی استفاده از المانهای فونت و فرم و رنگ ، قانون و قاعده بی قید و شرط برای طراحی پوستر نیست و موقعیت و خلاقیت طراح است که فرم، شکل، رنگ و فونت و در نهایت تصاویر را کنار هم قرار می دهد.ساختارشکنی دربیشتر موارد، پویایی را نشان می دهد و نشان می دهد در پشت طراحی شما تفکری سوای قوانین و قواعد تکراری و کلیشه ای وجود دارد.  اگر چه  برای فروش رویدادها و کالاها مورد استفاده قرار می‌گیرد اما پتانسیل چشمگیر و آگاهی‌دهنده آن‌ها از طریق متن همچنان مورد استفاده تمامی افرادی قرار می‌گیرند که می‌خواهند ایده‌ای را بیان کنند. 

منظور از پوستر چیست؟

پوستر بیشتر جنبه آگاه کننده دارد و همچنین برای افزایش فروش استفدهه میگردد و به صورتی میتوان گفت جنبه تبلیغاتی دارد. معولا ابعاد پوستر  نسب به جایی که قرار است نصب شود و یا موضوع آن انتخاب میگردد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم محل قرار گیری و نصب آن است،اندازه پوسترها از سایزa4تا 100*70 طراحی میشود و در ترکیب بندی آن میتوانیم از عکس و نوشته استاده کنیم.یا توجه داشت باشیم  کیفیت این المان ها  و تصاویر زید باشد تا در چاپ نهایی کیفیت کمی برخوردار نشوند.

طراحی های گرافیکی به صورت ثابت از سه المان تشکیل میشود:

1رنگ: در استفاده از رنگ ها باید روانشناسی و مفاهیم رنگ را در نظر بگیریم. از آنجا که پوستر ها نقش تبلیغاتی دارند همان طور که گفته شد استفاده 3 رنگ بیشتر در کار آن را زشت میکند.  

2 فونت ها:در فونت ها نیز دقت انتخاب کردن نوع فونت نیز اهمیت دارد زیرا هر فونت یک نوع احساس را  القا میکند ومان طور که قبلا اشاره کردیم در اخر هرچه پوستر شما میمینال و ساده باشد نوشته شما نباید ساده ومینیمال باشد هرگز در طراحی پوستر نوشته هایتان را ساده مثل نوشته های  مجله و شبیه به کلمات کتاب ننویسید زیرا فونت ها هستتند که بیشتر از هرالمانی حواس بیننده را به خود جلب میکنند.

3 فرم ها: فرم ها همان اشکال و شکل و المان های به کار رفته در طراحی می باشندکه هرچه خلاق تر و به روز تر باشند در ذهن مخاطبین ماندگارترند فرم ها نیز مثل فونت ها مفاهیم روانشناسی خود را دارند و یک نوع حس را به مخاطبین القا میکند.

 

طراحی پوستر

انواع پوسترها

تبلیغاتی

سیاسی

سیاسی

تلفیقی و انگیزشی

فیلم ها

رویداد ها

های مسافرتی

آموزشی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.