چاپیون ، پیشرو در صنعت چاپ و تبلیغات

لیبل ها

اتیکت پشت چسب داری که بر روی کالا چسبانده می‌ شود لیبل نام دارد. لیبل ها معمولاً حاوی اطلاعاتی درباره مشخصات یک کالا می‌ باشند. لیبل روی اجسام چسبانده می‌ شود در حالی که موارد مشابه مانند ، تگ بر روی اجسام توسط گیره ، نخ یا پلاستیک نصب می‌ شوند که این مورد درباره‌ همه‌ اجسام امکان‌ پذیر نیست. 

انواع لیبل

لیبل کاغذی

لیبل های کاغذی  : گلاسه، نیمه گلاسه، لیبل های مات و با استفاده از تکنیک های چاپی میتوان عملیات متنوعی بر روی آنها اجرا کرد. این برچسبها مارک های متنوعی نیز دارند  و از نظر خاصیت چسبندگی هم متفاوت هستند.

لیبل ها در بیشتر صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند .

لیبل کاغذی

لیبل متالایز

این لیبل ها نقره ای رنگ و شبیه به فویل های آلومینیومی هستند. متالایز بصورت فیلم وکاغذ موجود است .متالایز فیلم دربرابر پاره شدن مقاوم است . نوع کاغذی نیز همانند متالایز فیلم ظاهری براق دارد ولی دربرابر پاره شدن مقاوم نیست. لیبل متالایز با چسبندگی مناسب بر روی شیشه ، فلز ، پلاستیک و قطعات صنعتی شناخته می شود. چاپ پذیری مناسب با ریبون رزین یا با مرکب چاپ  ، ضد خش ،ضد آب و قابل شستشو بودن ،تحمل درجه حرارت بالا و مقاومت در برابر اسید از  خواص لیبل متالایز است .

لیبل متالایز

لیبل شیشه ای

لیبل شیشه ای یک نوع سلفون پشت چسب دار است که میتوان بعد از چاپ از آن بر روی محصول استفاده کرد .

معمولا برای مواردی استفاده می شود که مشتری نمیخواهد ضمینه دیگری بجز موارد چاپی بر روی کلا مشخص باشد . همان طور که از نام این محصول پیداست بیشترین مصرف لیبل شیشه ای روی سطوح شیشه ای مانند شیشه خودرو، شیشه فروشگاه ها و غیره استفاده می شوند. به علت بی رنگ بودن جنس برچسب ها نوشته ها از هر دو طرف آن مشخص هستند .

لیبل شیشه ای