چاپیون، تولید کننده سررسید، سالنامه و ساخت جعبه های مقوایی، هاردباکس

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یا گرافیک دیزاین (به انگلیسی: Graphic design) فرایند ارتباطات بصری، و حل مسئله از طریق استفاده از تایپ، فضا، تصویر و رنگ است. رشته طراحی گرافیک زیرمجموعه ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات در نظر گرفته شده‌است، اما گاهی اوقات اصطلاح «طراحی گرافیک» می‌تواند به خاطر اشتراکات فنی پیچیده، به جای طراحی ارتباطات و ارتباط بصری استفاده شود.

 طراحان گرافیک از روش‌های مختلف در ایجاد و ترکیب کلمات، نمادها و تصاویر به منظور خلق یک نمایش تصویری از ایده‌ها و پیام استفاده می‌کنند.

 

 طراح گرافیک ممکن است ترکیبی از تایپوگرافی، هنرهای بصری و تکنیک‌های صفحه‌آرایی را برای تولید یک نتیجه نهایی استفاده کند. طراحی گرافیک، اغلب به هر دو فرایند (طراحی) که توسط آن ارتباط ایجاد شده‌است و محصولات (طرح) که تولید می‌شوند اشاره می‌کند.

طراحی گرافیک به روندی گفته می شود که باعث بهتر دیده شدن محتوا حرفه ای اعم از طراحی حروف، تصویرسازی، عکاسی و چاپ می شود. و شامل شاخه های زیادی مانند تصویر سازی، آرم و نشانه، تایپوگرافی، صفحه آرایی، طراحی حروف، خطاطی ، نقاشی و غیره می شود

طراحان گرافیک

طراحان گرافیک، عناصر بصری را با استفاده از نرم افزار کامپیوتری و یا به صورت دستی ایجاد می کنند. و با این کار ایده های خود را پیاده می کنند و در مسیر اطلاع رسانی و ارتباط با مخاطبان و زیبا نمودن دنیای اطراف خود عمل می کنند. آنها طراحی و توسعه هویت بصری شرکت ها و موسسات و کسب و کار های بزرگ و کوچک در اختیار دارند. خلق یک دنیایی زیبا از رسالت های طراحان گرافیک است.
chapioon

آرم و لوگو

کاربردهای رایج طراحی گرافیک شامل هویت لوگو ونامه تجاری)، انتشارات (مجلات، روزنامه‌ها و کتاب‌ها)، تبلیغات چاپ، پوسترها، بیلبوردها، گرافیک وب‌سایت و عناصر، علائم و بسته‌بندی محصولات است. به عنوان مثال، بسته‌بندی محصول ممکن است

 شامل یک لوگو یا دیگر آثار هنری، متن‌های سازمان‌یافته و عناصر طراحی خالص از جمله عکس‌ها، اشکال و رنگ باشد که ساختار متحد قطعه را شکل می‌دهند. ترکیب‌بندی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی گرافیک است، به ویژه هنگامی که موضوع استفاده از مواد موجود از قبل یا عناصر متنوع مطرح است.

لوگو  یا آرم یک نشانه‌ی گرافیکی است که می تواند متشکل از نوشته ، تصویر یا شکل باشد و حتی می تواند از همه این عناصر تشکیل شده باشد. طراحی لوگو باید یک استراتژیک برای  شناخته شدن برند ها در بازار باشد.

هویت بصری

دقیقا مانند هویت شخصیت هر فرد، که او را منحصر به فرد می‌کند، هویت بصری برند هم شخصیتی از کسب و کارتان است و برندتان را از هر شرکت دیگری که در تجارت همنام شماست، جدا خواهد کرد.

طراحی ست اداری

اقلام چاپی مورد استفاده در یک مجموعه را ست اداری می گویند که شامل سربرگ، کارت های ویزیت، پاکت های پستی، برگه های یادداشت و غیره است که طبق رنگ های سازمانی و طراحی گرافیکی مختص به هر شرکت چاپ و تولید می شوند.

ست اداری