چاپیون، تولید کننده سررسید، سالنامه و ساخت جعبه های مقوایی، هاردباکس

سالنامه سال 1401 و انواع جلد و صحافی

سالنامه سال 1401 و انواع جلد و صحافی

سررسید به دفترچه یا یاداشت روزانه گفته میشود که دارای تاریخ  در بالای صفحه می باشد  در صفحه های اول آن تقویم شمسی و میلادی چاپ شده است.سالنامه  کتاب یا جدولی است حاوی یک تقویم از یک سال، همراه با اطلاعاتی که به صورت پیوست در ابتدا یا انتهای سررسید قرار میگیرد.
سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطره حوادث، اتفاقات یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه‌دارند در واقع در سررسید به حقایق مختلف در مورد دستاوردهای گذشته و حال اشاره شده است. در قدیم سالنامه ها معمولا شامل اطلاعات کشاورزی بوده اند اما سالنامه های مدرن اغلب حاوی اطلاعات آماری و اطلاعات عمومی می باشند. سالنامه ها هر سال توسط سازمان های مختلف چاپ می شوند. مراکز چاپ سررسید سعی می کنند اطلاعات مفید، کمیاب و یا سرگرم کننده ای را برای سودمندی بهتر در سررسید ها قرار دهند. سالنامه‌ ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی یا اجتماعی و غیره را پوشش دهد و یا تنها به یک موضوع  خاص بپردازد. طی چند سال اخیر، سررسید ها با عناوین مختلفی به چاپ رسیده اند که از آن جمله می توان سررسید های مهندسی، سررسید های دستیار و سررسید های ورزشی را نام برد.
به خاطر کاربردی بودن سررسید و عمر طولانی آن (یکسال) می تواند به عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند مورد استفاده قرار گیرد. سررسید را می توان بر اساس عمومی یا اختصاصی بودن آن، اطلاعات صفحات داخلی، نوع جلد، نوع صحافی و حتی سایز سررسید طبقه بندی کرد.
مقدمه سررسید  میتواند شامل تصاویری از نوروز و یا … باشد. صفحه ای به نام دارنده سالنامه نیز در همان صفحات اولیه وجود دارد. صفحات داخلی سررسید در واقع همان صفحات یادداشت روزانه تاریخ دار میباشد . 
بخش پایانی شامل صفحاتی است که در آن میتوان اطلاعات مهندسی و یا برگه هایی برای یادداشت تلفن و یا برای مشاهده تلفن های ضروری مانند آتش نشانی، اورژانس و غیره را یافت .
معمولاً برای ساخت جلد سررسید از انواع جلدهای سخت با روکش های مختلف استفاده میشود .
سررسید با توجه به نوع صفحات داخلی آن و حتی نوع جلد میتواند صحافی های مختلفی نیز داشته باشد
سایز سررسید میتواند بنا به نظر تولید کننده دلخواه و متفاوت باشد ولی برای کاهش ضایعات و همچنین قیمت تمام شده معمولاً از سایز های استاندارد استفاده میشود.

سالنامه 1401
سررسید یا سالنامه

سالنامه ها را میتوان به چند گروه تقسیم بندی کرد! (که هر گروه شامل زیر مجموعه مخصوص به خود می باشد)

تقسیم بندی بر اساس تاریخ

روز شمار دوروز شمار
هفته شمار ماه شمار

دسته بندی بر اساس نوع جلد

1 چرم مصنوعی یا طبیعی

2سلفونی (گلاسه با روکش مات یا براق)

3گالینگور

4ترمو و….

سررسید 1401
انواع جلد سررسید

دسته بندی بر اساس صحافی

1دوختی یا ته دوخت

2فنر دوبل یا مارپیچ

3کلاسوری

4ته چسب

سالنامه 1401
صحافی دوبل فنری

 دسته بندی بر اساس سایز (استاندارد)

1 رحلی بزرگ در ابعاد (cm33*24) و رحلی کوچیک در ابعاد (cm28.5*21)

2 وزیری در ابعاد (cm23*14.5)

3 رقعی در ابعاد (cm21*14.5)

4 جیبی در ابعاد (cm14.5*10)

5 اروپایی در ابعاد (21*13.5)

و……

سررسیدباران
سایز رقعی و وزیری

حالا چرا از یا سالنامه به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده میشود؟

تبلیغات به عنوان بزرگترین عامل در رونق کسب و کار های امروزی می باشند. همان طور که می دانید، تمامی شرکت هابرای معرفی خود به دیگران نیازمند تبلیغات می باشند. برای این منظور، روش های مختلفی وجود دارد. از طراحی و چاپ ساک دستی گرفته، گرفتن فیلم های تبلیغاتی و… اما میان این ترفند ها، یکی از روش هایی که علاوه بر هزینه مناسب، از بازدید بالایی نیز برخوردار است، چاپ سالنامه و تقویم رو میزی  می باشد. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم کسب و کارتون رونق پیدا کنه.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.